Co ubrać na pierwszą randkę?

Wbrew obiegowej opinii dobre wrażenie na randce robi nie wystrzałowy wygląd, a elegancki. Nie taki jak na rozmowę kwalifikacyjną, ale jednak schludny. Jak pokazują badania – zbyt odważny czy „szalony” ubiór mogą być odebrane przez randkowego partnera jako wyraz złego smaku. Dlatego lepiej ubrać się elegancko, ale wygodnie, tak żeby strój nie przeszkadzał w jedzeniu czy spacerowaniu.

Poza tym warto wybrać zestaw, który już na sobie miałyśmy. Dlaczego? Jeśli kupimy cos specjalnie na randkę, to nowa rzecz może sprawić, ze będziemy czuć się niekomfortowo. Może bowiem okazać się, ze w niektórych miejscach jest za luźna, w innych zaś jest ciasna i uwiera co będzie powodowało nasz dyskomfort i odciągało nas od przyjemnej rozmowy lub posiłku. Ubrania muszą dobrze leżeć i sprawiać że będziesz się w nich czuła jak w drugiej skórze. Wtedy skupisz się na rozmowie i oczarowaniu randkowego partnera.

Nie można też przesadzić ze zbytnim luzem – odpadają zatem stroje oraz obuwie sportowe, oraz rzeczy w których na co dzień chodzimy po domu. W takiej odsłonie możemy pokazywać się partnerowi na dalszym etapie znajomości.

Na pierwszej randce powinna królować swobodna elegancja. Nie powinnaś również przesadzać z biżuteria – bransoletka czy zegarek, ładne kolczyki i dobrany do nich wisiorek wystarczą.

Ta sama zasada dotyczy makijażu – nie idziesz na bal sylwestrowy, ale kameralne spotkanie, dlatego zadbaj o to by make-up nie był zbyt krzykliwy. Warto pamiętać o perfumach. Nie oblewaj się nimi zbyt obficie, bo to przeszkodzi wam w rozmowie lub kolacji. Na wieczór wybieramy zapachy cięższe niż w ciągu dnia, nie warto więc przesadzić z ilością perfum. Kilka kropel w zupełności wystarczy!

Leave a Comment