Cztery absolutnie potrzebne sukienki

W czasach współczesnych istnieją ubrania typowo męskie, do których można zaliczyć np. garnitur. Jak i części garderoby typowe dla kobiet. Jedną z podstawowych części damskiej garderoby jest sukienka.
Analizując historię trzeba przypomnieć, że w czasach najdawniejszych ludzie należący do obydwu płci nosili podobne części garderoby, czyli coś na wzór spódnicy i tuniki. Lecz z biegiem czasu suknie i sukienki stały się atrybutem wyłącznie kobiecym.

Ponieważ sukienki najbardziej eksponują figurę dlatego wiele pań uwielbia je nosić na różne okazje. Ubierane są one nie tylko na imprezy rodzinne, czy firmowe, oraz na inne ważne uroczystości. Ale także do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi, czy spacer.

Sukienka zawsze pasuje zarówno do obuwia letniego, jesienno – wiosennego, jak i do zimowego. Sukienka podkreśli szczupłą figurę kobiety lub zatuszuje to i owo u pań, które posiadają nieco nadwagi. Wystarczy tylko dobrać odpowiedni krój i wzór tkaniny. Poza tym poprzez ubiór panie wyrażają swoją osobowość. I tu właśnie w dziale sukienek istnieje duże pole do popisu.

Istnieje wiele rodzajów sukienek, które można ubierać na przeróżne okazje. Lecz cztery podstawowe rodzaje trzeba posiadać koniecznie wśród swojej garderoby. Można je nazwać sukienkami dyżurnymi.

– Mamy sukienki najprostsze, czyli tak zwane uniwersalne, które pasują na każdą okazję. I dlatego warto mieć taką wszechstronną sukienkę w swojej szafie, którą możemy ubrać na przyjęcie, jak i na wyjście np. na spotkanie.

– Warto również mieć wśród swojej garderoby i to niezależnie od wieku sukienkę tak zwaną „małą czarna”. Wystarczy tylko zmieniać dodatki, by pasowała na wiele okazji. Zawsze ładnie się prezentuje w zestawieniu z każdym kolorem włosów, obuwia, czy dodatków. Poza tym, co jest bardzo ważne dla niektórych pań czarna sukienka wyszczupla. Wszystkim zaś dodaje elegancji i szyku.

– Bardzo pożądana jest w szafie sukienka kolorowa zwana koktajlową. Kolor, długość i krój sukienki koktajlowej zależy od naszych upodobań. Bardzo dobrze sprawdzi się, gdy chcemy wyjść na towarzyskie spotkanie lub nawet przyjęcie.

– Warto także zadbać, o posiadanie sukienki wyjściowej wieczorowej. Można ubrać ją na przykład na wesele, bal sylwestrowy, czy bal firmowy. Zawsze elegancka, krój klasyczny, czyli taki, który nigdy nie wychodzi z mody. Tym sposobem może być obecna w naszej szafie przez wiele lat.

Oczywiście każda z pań może posiadać ich dużo więcej, o różnym kroju, długości i kolorystyce. Lecz te cztery podstawowe warto, by każda kobieta posiadała w swojej szafie. Posiadanie tych czterech podstawowych typów sukienek pozwoli na zachowanie spokoju i zapobiegnie stresowi, gdy będzie zbliżać się jakaś uroczystość, lub wypadnie coś niespodziewanego.

Leave a Comment