Dlaczego mężczyzna powinien ubierać się elegancko

Mężczyzna, który dba o siebie chce wyglądać dobrze w każdej sytuacji. Kierownik firmy, urzędnik, a nawet pracownik fizyczny, który na co dzień nosi strój roboczy, chce w dzień wolny ubrać coś zupełnie innego. Styl klasyczny ubioru to w dzisiejszych czasach nie tylko rzadkość, która powoli wraca do łask. Garnitur jest naturalnym męskim odpowiednikiem sukni czy sukienki kobiety.

Dlaczego mężczyzna powinien ubierać się elegancko, być zawsze dobrze ostrzyżony i ładnie pachnieć?
Pomimo, że facet jest zawsze głowa rodziny i często musi ciężko pracować, aby tę rodzinę utrzymać i zapewnić jej dobrobyt, to przede wszystkim jest także jej reprezentantem. Kobiety, dbając o siebie staja się również wizytówka rodziny, a czy któraś z kobiet pozwoli sobie na wyjście z domu bez makijażu?

Podobnie mężczyzna. Mąż i ojciec powinien ubierać się zawsze stosownie do zaistniałych sytuacji. Garnitur to najbardziej odpowiedni strój oddający powagę sytuacji. Styl klasyczny reprezentowany przez marynarki i doskonale dopasowane spodnie odzwierciedla prawdziwą duszę mężczyzny. Zdecydowanego i kompetentnego reprezentanta rodziny. Mimo, że moda ciągle się zmienia i kreowany na modny jest luźny styl ubioru. To w niektórych, zwłaszcza tych najbardziej odpowiedzialnych momentach i sytuacjach życiowych styl klasyczny jest nieodzowny, a dobrze dobrany (zazwyczaj z pomocą kobiety) garnitur jest idealnym strojem.

Oto podstawowe zasady, przestrzegając które, zawsze będziesz wyglądać perfekcyjnie,

Górny guzik marynarki – zapina się zawsze, dolny – nigdy

Koniec krawata powinien sięgnąć linii paska spodni lub lekko go zasłaniać

Jeśli nosisz koszulę bez marynarki, krawat nie jest potrzebny

Jeśli zakładasz koszulę do spodni, pamiętaj o założeniu paska

Pasek powinien być w tym samym odcieniu z butami

Skarpetki powinny być wystarczająco długie, aby nie można było zobaczyć gołych nóg spod spodni, gdy siadasz

Leave a Comment