Dodatki na każdą okazję

Szykując się do wyjścia, każda pani przygotowuje odpowiednią kreację. W zależności od tego, czy jest to spotkanie z przyjaciółmi, randka, czy też spotkanie biznesowe, wybiera się odpowiedni strój, a do niego atrakcyjne dodatki. Jeżeli chodzi o biżuterię, to wybór może być spory, na co więc najlepiej się zdecydować w danej sytuacji?

Spotkanie z przyjaciółmi – pełna swoboda.

Przyjaciele lubią nas takimi, jakimi jesteśmy i choć i tak chcemy na spotkaniu prezentować się dobrze, nie musimy się aż tak bardzo starać. Zazwyczaj ubieramy się w jakąś ładną bluzkę i dżinsy lub nową, ale wygodną sukienkę. Do takiej garderoby najlepiej wybrać prostą, aczkolwiek ciekawą biżuterię. Mogą to być kolczyki lub bransoletki z koralików. Nic specjalnie eleganckiego, a jednak rzuca się w oczy i sprawia, że cały wizerunek jakoś lepiej się prezentuje. Kolorowa biżuteria podkreśli odpowiednie elementy stroju, dodając mu interesującego charakteru.

Elegancja na spotkaniu biznesowym.

Gdy okazja jest nieco bardziej podniosła, trzeba pomyśleć o wyborze stroju wyjściowego. Są to zazwyczaj eleganckie sukienki lub spodnie na kant i żakiet. Można pokusić się również o damski garnitur. Chcąc dopasować dodatki do takiego stroju, najlepiej wybrać jakąś ciekawą błyskotkę. Na pewno doskonale zaprezentują się srebrne kolczyki, które podkreślą smukłą szyję i pozwolą zaprezentować się wyjątkowo stylowo. Warto postawić również na wisiorki o jakimś ładnym, symbolicznym motywie. Nie muszą być duże, zgrabne dekoracje również rzucają się w oczy i często znacznie lepiej wyglądają na tle szykownego stroju.

Odpowiedni dobór dodatków do swoich ubrań to praktycznie podstawa, zwłaszcza jeśli zależy nam na eleganckim wyglądzie i zrobieniu dobrego wrażenia na otoczeniu. Ubrania to nie wszystko, ponieważ często okazuje się, że biżuteria nie tylko podkreśli wszystkie nasze atuty, ale również odpowiednio dobrana, zasłoni wszystkie niedoskonałości i słabe strony. Oczywiście moda elegancka na przestrzeni lat nie zmieniła się tak bardzo, co możemy chociażby zobaczyć jak w latach 50 ubierały się kobiety i mężczyźni oraz jak dopasowywali dodatki, królowały wtedy czerwone lub czarne sukienki wśród Pań, a garnitury u Panów. Nie możemy również przesadzać, ponieważ odzież nie powinna być przytłoczona przez zbyt dużą ilość dodatków, więc sprawdzi się powiedzenie, że nie zawsze więcej znaczy lepiej. Jeśli zakładamy czarną sukienkę i posiadamy ciemną karnację skóry, dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z pozłacanych wyrobów. Osoby o jasnej karnacji skóry jednak powinny postawić na srebrne dodatki do ubrań.

Leave a Comment