Jak kupić buty dla dziecka – bez dziecka

Zakup butów dla dziecka nie zawsze jest prosty. Często mały urwis uniemożliwia spokojny wybór spośród wielu modeli butów dostępnych na rynku. A przecież wszystkim z nas zależy na tym aby buty dla dziecka były tanie, wygodne i dobrze leżały na dziecięcej stopie. Czasem również na samotnych zakupach uda nam się trafić ba korzystną promocję.

Co zrobić w takiej sytuacji? Na wszelki wypadek warto wcześniej przygotować sobie słomkę bądź patyczek przycięte zgodnie z długością dziecięcej stopy. W razie wątpliwości co to odpowiedniego rozmiaru wkładamy patyczek do wnętrza buta i sprawdzamy czy jest on odpowiedni dla naszej pociechy.

Warto również pamiętać o zakupie butów z lekkim „zapasem” tzn. większych o około 1-2 centymetry (jest to szczególnie ważne w przypadku butów zimowych). Warto również uwzględnić kształt stopy malucha – dzieci z wysokim podbiciem będą czuć się lepiej w bucikach sznurowanych bądź posiadających inną formę regulacji zaś maluchy ze skłonnością do płaskostopia powinny korzystać z obuwia mającego zabudowany zapiętek.

Leave a Comment