Jak ubiorem zatuszować nadwagę

Jeśli nie można z różnych powodów pozbyć się nadwagi, która dla wielu, szczególnie kobiet jest powodem do odczuwania nie małego dyskomfortu to warto ją polubić, a przynajmniej zaakceptować. Znając kilka sztuczek można skutecznie i bardzo efektywnie zatuszować zbędne kilogramy. Oto 10 trików na zamaskowania nadmiaru ciała odpowiednim ubiorem.
1. Pionowe pasy, poziome całkowicie odpadają. Te pierwsze nie tylko dają fajne, pozytywne wrażenie odnoszące się do stylizacji, ale również wydłużą i nieco wyszczuplą optycznie ciało.


2. Spódnice maxi. To nie prawda, że osoby przy kości powinny ich unikać. Wystarczy że będą proste, bez żadnych jaskrawych dodatków, kieszeni czy plisów.


3. Niezabudowane szpilki świetnie wydłużą i optycznie wyszczuplą nogi u pań których największe kompleksy związane są właśnie z tą częścią ciała.


4. Jeansy z wyższym stanem. Te odpowiednio dobrane bardzo ładnie wyszczuplą talię.


5. Odpowiednio dobrany stanik. Jak twierdzą specjaliści nawet 80% kobiet w Polsce nosi niewłaściwie dobrany biustonosz, co skutkuje wrażeniem ciężkich i opadających piersi, co nie służy sylwetce.
6. Bielizna wyszczuplająca. Ta bardzo dobrej jakości być może do najtańszych nie należy, ale jeśli mamy taką możliwość warto się poświęcić i w nią zainwestować. Nie tylko poprawi kształt pupy, ale pomoże zatuszować całkowicie lub częściowo odstający brzuszek czy niechciane boczki.
7. Proste, ciemne jeansy najlepiej do kostek. Optycznie wydłużą sylwetkę, szczególnie w połączeniu z butami na obcasie.


8. Pasek. Dobrze dobrany do sukienki i tuniki wyszczupli ciało a przy okazji da fajny efekt wizualny. Tu jednak warto pamiętać by nie ściskać się nim za mocno, bowiem da to przeciwny efekt od oczekiwanego.


9. Delikatna opalenizna dobre wpływa na wygląd całego ciała. Jednak i tu nie wolno przesadzać, bowiem można zamiast ładnego uzyskać nieco komiczny efekt. W czasie zimy zamiast biegać na szkodliwe solarium warto skorzystać z delikatnego samoopalacza.
10. Jednokolorowa stylizacja. Krzykliwe i neonowe kolory czy każda część garderoby w innym kolorze dobrze nie służą wizualnemu odbiorowi sylwetki. W przypadku osób z nadwagą zaleca się ubiór w ciemnych, stonowanych kolorach i nie musi być to koniecznie smutny kolor czarny.

Leave a Comment