Jak ubrać się do pracy: ach te buty?

Coraz więcej firm wymaga od swoich pracowników formalnego stroju. Szczególną uwagę do dress codu przywiązują wielkie korporacje, ale to nie znaczy że w mniejszych firmach możemy nosić co nam się żywnie podoba. Istnieją zasady, do których zawsze należy się stosować.

Ach te buty
Bardzo ważnym elementem garderoby każdej kobiety i uzupełnieniem stylizacji są oczywiście buty. Jest ich obecnie bardzo wiele różnych modeli, rodzajów i gatunków. Buty mogą różnić się dosłownie wszystkim!

Botki świetnie sprawdzą się podczas nieco chłodniejszej pogody, chlapy czy przy eleganckich wyjściach. Botki mogą być z różnego materiału np. skórzane, w różnych kolorach, w zależności, jaki Cię interesuje i będzie pasować do Twojej stylizacji oraz o różnej długości. Botki mogą być również na obcasie, jak i na zupełnie płaskiej podeszwie.
W pracy nigdy nie nosimy sandałków ani klapków. Ta zasada w równym stopniu dotyczy panów i pań. Płeć piękna latem może sobie pozwolić na buty z odkrytą piętą, jednak palce zawsze powinny pozostać szczelnie zakryte.
Musimy także zwracać uwagę na krój i długość naszej odzieży. Niedopuszczalne są przepastne dekolty czy ultra krótka mini. Nie nosimy koszulek na ramiączkach. Zadbajmy aby nasza bielizna zawsze była ukryta przed wzrokiem postronnych osób.

Jak poradzić sobie latem?

Niestety nie w każdym biurze znajdziemy klimatyzację. Dlatego najlepiej postawić na naturalne, przewiewne tkaniny. Idealnie sprawdzi się len czy bawełna. Wybierajmy buty wykonane ze skóry, one dobrze odprowadzą nadmiar wilgoci. A my unikniemy bolesnych pęcherzy i otarć.

Leave a Comment