Jak wybrać buty do komunii?

Wygodne i praktyczne
Chociaż białe pantofelki przeznaczone są przede wszystkim na ten jeden wielki dzień, trzeba jednak zwrócić uwagę, czy są wygodne. Sprawdźmy, czy podeszwa jest elastyczna, czy łatwo się zgina, czy zapiętek nie obciera nogi. Idealnie byłoby kupić buciki z miękkiej, naturalnej skóry. W tych, wykonanych z materiałów syntetycznych noga dziecka szybko się spoci, a w upalny dzień łatwo wtedy o odparzenia i otarcia.

Obcasy dla małej elegantki
Buciki do Pierwszej Komunii tradycyjnie wybiera się białe lub w kolorze ecru. Powinny mieć pełne czubki – mogą to być czółenka na niskim obcasie, balerinki z paskiem lub sandałki (z pełnym czubkiem) zapinane na pasek wokół kostki.
Dziewczęce buciki do komunii zwykle nie mają obcasów wyższych niż 2-3 cm, jest to klasyczny zwężany ku dołowi słupek.
Jednak jeśli dziewczynka jest urodzoną elegantką, która chętnie próbuje już bardziej „dorosłych” fasonów obuwia – wówczas możemy zaryzykować czółęnka o nieco wyższym obcasie.

Dla małego gentelmana
Można postawić na uniwersalny model w klasycznej kolorystyce (czerń, ciemny granat), będzie on odpowiedni na kościelną uroczystość, a jednocześnie na inne ważne wydarzenia, np. zbliżające się zakończenie roku szkolnego. Jeśli zależy nam, aby buty posłużyły dłużej, niż tylko w dniu komunii i podczas białego tygodnia, warto zainwestować w droższy model ze skóry naturalnej. Na pewno będzie wygodny, łatwo go rozchodzić tak, aby nie obcierał i nie uciskał delikatnych stóp dziecka. Skóra naturalna jest materiałem oddychającym, dzięki czemu mała stopa nie spoci się nadmiernie. Charakteryzuje się również wysoką wytrzymałością i odpornością na różnorodne warunki atmosferyczne i jest w stanie znieść nawet bardzo intensywne użytkowanie.

One thought on “Jak wybrać buty do komunii?

  1. MagdaStokrotka

    Rewelka Dziś wybieramy się na zakupy. Dzięki za pomysł.

Leave a Comment