Jaka sukienka na lato? Przewiewna i kolorowa

Upały dają Ci się we znaki? W lecie powinnaś nosić lekką i przewiewną odzież, a nie długie spodnie jeansowe i koszulkę z krótkim rękawem. Taki strój sprawi, że będziesz czuła się niekomfortowo. Do chodzenia na co dzień najlepsza będzie sukienka. Jaka powinna być idealna sukienka na lato?

O tej porze roku w sklepach roi się od sukienek. Znajdziemy letnie sukienki mini, midi, a nawet do kostek. Popularne są kroje zarówno z krótkim rękawem, na ramiączkach, jak i sukienki bez rękawów – wybór jest więc ogromny. Sukienka na lato powinna być przede wszystkim dostosowana do panującej na zewnątrz temperatury oraz do miejsca, w które się wybieramy. Inną sukienkę ubierzemy do pracy, inną na plażę, a jeszcze inną do chodzenia na co dzień.

Z tego względu warto kupić sukienki na ramiączkach, które sprawdzą się podczas wakacyjnych wypadów oraz modele z krótkim rękawem, które będą odpowiednie do noszenia do pracy. Pamiętajmy, że sukienka na lato powinna być lekka i przewiewna. Wybierajmy modele wykonane z lekkich materiałów, np. lnu lub bawełny. Zastanówmy się czy warto kupować odzież z tkanin syntetycznych, które mimo że są lekkie, często nie przepuszczają powietrza.

Duże znaczenie ma również kolor sukienki. Unikajmy kupowania sukienek w ciemnych kolorach – czarnym, brązowym lub ciemnogranatowym. Takie modele przyciągają słońce i szybko się nagrzewają.

Leave a Comment