Letni styl boho

Lato to wyjątkowa pora, która sprawia, że wiele kobiet bardziej śmiało eksperymentuje ze swoim stylem. Zakładają ubrania, których w innych warunkach by nie założyły i niejednokrotnie dzięki temu odkrywają swój własny styl. Warto więc teraz przyjrzeć się ubraniom w swojej szafie.

Jednym ze stylów ubierania się, który z roku na rok ma coraz więcej zwolenniczek jest styl boho. Stylizacje są intrygujące, lekkie, swobodne i na pewno w wielu przypadkach odważne. Wiele inspiracji czerpanych jest m. in. z mody hippisowskiej. Charakterystyczne dla tego stylu są choćby długie do kostek, zwiewne spódnice czy sukienki, przewiązane oryginalnym paskiem. Do tego koronkowe bluzki, dżinsowe albo futrzane kamizelki i buty – sandałki plecione czy botki na obcasie.

Detale są tu niezmiernie ważne jak choćby frędzle na ubraniach czy torebkach, a także wzory, które często sięgają do folkloru czy są etniczne. Całości dopełniają oczywiście różne dodatki jak paski, torebki, kapelusze, a także biżuteria. Biżuteria w dużej ilości jak np. duże kolczyki, kilka pierścionków albo długie wisiorki. Fryzura z kolei powinna być swobodna, luźna oraz przede wszystkim naturalna. Taki styl jest idealny w porze letniej.

Leave a Comment