Orientalne wzory znowu w modzie!

Wzory rodem z dalekiego wschodu przeżywają obecnie swój renesans. Inspirują i zachwycają największych współczesnych kreatorów mody swym bogactwem i różnorodnością. Warto włączyć orientalne akcenty do swojej garderoby, aby poczuć się wyjątkowo i wyglądać tak pięknie, jak niezwykłej urody kobiety orientu. Na topie są złote, srebrne, pomarańczowe, żółte i czerwone motywy roślinne i zwierzęce.

Barwne kwiaty i złote ptaki zdobią nie tylko sukienki i bluzki, ale też torebki, buty, czy biżuterię. Ulubione motywy orientu to zdecydowanie, mające swe korzenie w Chinach i Japonii, rysowane cienką kreską kwiaty wiśni, chryzantemy, smoki, tygrysy i ptaki.
Decydując się na stylizację w stylu dalekiego wschodu, powinnyśmy, zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim wybierajmy proste, klasyczne fasony. Bogate wzory i kolory azjatyckie prezentują się na nich znakomicie. Typowe elementy tradycyjnych inspirowanych orientem strojów to stójki, szerokie proste rękawy i nogawki, wiązania w pasie nawiązujące do kimona.

Równie ważne jest zachowanie umiaru. Wystarczy jeden egzotyczny element, aby strój nabrał wyjątkowego wyrazu. Nie przesadzajmy. Jeżeli wybieramy bogato zdobioną bluzkę, włóżmy do niej proste, gładkie spodnie lub spódnicę, klasyczne buty oraz torebkę i minimalistyczną biżuterię. Możemy także zdecydować się na klasyczny, stonowany strój i nieco bardziej krzykliwe, orientalne dodatki.

Doskonale sprawdzi się haftowana i wyszywana koralikami, niewielka torebka w orientalne kwiaty lub ptaki. Świetnie będą się prezentować duże wielobarwne kolczyki z koralikami lub połyskującymi kamieniami, lub gruba bransoletka w kolorze złotym, pokryta subtelnym kwiatowym rysunkiem. Wspaniałym dopełnieniem wieczornej klasycznej kreacji typu mała czarna, będą piękne satynowe szpilki w wyrazistym kolorze ozdobione złotym motywem kwiatowym i niweleta kopertówka zdobiona wyszywanym złotym pawiem.

Z takimi dodatkami z pewnością przyciągniesz spojrzenia, zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Daleki Wschód oferuje takie bogactwo wzorów i kolorów, że bez wątpienia każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Pamiętaj, by zawsze dobierać kolory i fasony odpowiednio do swojego typu urody i sylwetki. Baw w się codziennym stylizacjami, dodając do nich niezwykłe orientalne elementy, a nawet w zwykły szary dzień poczujesz się wyjątkowo.

Leave a Comment