Rękawiczki jako niezbędny element zimowego stroju

Zbliżająca się zima powoduje, że w głowie każdego z nas rodzi się problem zakupu zimowych akcesoriów odzieżowych.

Jedną z nich są rękawiczki zimowe, które bezsprzecznie są obowiązkowym elementem ubioru na mroźną zimę. Czy lepsze sa rękawiczki skórzane, czy może takie bezpalczaste puchowe rękawiczki?

Zdania są oczywiście podzielone i kazdemu co innego będzie odpowiadało. Ale na pewno, podczas mroźnej ziny warto mieć jakąś ochronę na dłonie.

Mimo, że zimy w naszym kraju nie są juz tak srogie jak bywało to jeszcze trzydzieści, czterdzieści lat temu to i tak skóra dłoni narażona jest na mróz.

Niestety podczas mrozów, gdy na dłoniach zabraknie rękawiczki, skóra dłoni może pękać, co niestety nie jest przyjemne i prowadzić może do wysuszenia skóry na dłoniach.

Istotnym jest zatem, aby rękawiczki skórzane, puchowe lub jakiekolwiek inne otulały nasze ręce.

Niestety wielu z nas lekceważy sprawę ochrony rąk przed zimnem, co czesto skutkuje nawet odmrożeniem. A to juz nie jest problem wyłącznie estetyczny, lecz bardziej medycyny. Odmrożenia w zależności od stopnia mogą prowadzić nawet do konieczności amputacji dłoni.
Dlatego rękawiczki skórzane to jeden z najlepszych wyborów, ponieważ skóra jako naturalny materiał przepuszcza powietrze, ale tez doskonale zatrzymuje ciepło. Pamiętajmy zatem, że rękawiczki to jeden z niezbędnych elementów ubioru każdej zimy.

Rękawiczki – Art of Polo

Leave a Comment