Slow Fashion czy minimalizm – jak ubrać dziecko?

W obecnym czasie bardzo wiele rodziców chętnie ubiera dzieci w rzeczy modne, które promowane są przez największych kreatorów mody. Naturalnie jest to zrozumiałe, ponieważ każdy rodzic bardzo chciałby, żeby jego pociecha wyglądała pięknie. Warto jednak pamiętać, że żeby dzieci czuły się swobodnie w ubraniach nie potrzebne jest slow fashion, lecz prostota i wygoda w ubraniach. Ucząc dziecko samodzielności, zwykle oczekujemy, że maluch sam się ubierze w ubranka, które mu przygotujemy. Trudno jednak oczekiwać, że skomplikowana odzież, która bardzo często jest promowana jako modna, pozwoli na samodzielność młodemu człowiekowi.

Zdecydowanie lepiej będzie, gdy w ubraniach dziecka będzie przebijała wygoda i doskonała jakość niż specyficzne bluzki czy sukienki trudne do założenia samodzielnie. Małego człowieka należy uczyć, żeby wiele rzeczy zrobiło samo. W tym celu doskonałym strojem dla dziewczynki będą zwykłe leginsy spodnie w dodatku wygodne i w super jakości, niż spodnie ze skomplikowanym ale modnym zapiciem czy sukienka, których bez czyjejś pomocy nie założy.

Estetyka i minimalizm w garderobie dziecięcej

Wiele osób wybiera dla swoich dzieci ubranka uznawane za modne, tylko dlatego, że inne dzieci chodzą w dokładnie takich samych. Tymczasem to mały człowiek z własnym gustem, który sam sobie w wieku kilku lat wybierze, w czym chce chodzić. Maluch podobnie jak dorosły, stawia na samodzielność, ponieważ w pewnym wieku dzieci chcą wiele rzeczy robić sami. W tym celu najczęściej wybierają odzież, która będzie dobrze leżała, ale przede wszystkim jest wygodna i łatwa do nałożenia. Jeśli dziewczynka bardzo lub spodnie, to nie należy jej wciskać na siłę sukienki, tylko dlatego, że taką nosi córka sąsiadki. O wiele prościej będzie pozwolić jej założyć leginsy spodnie, które będą miały bajkowy wzór. Córka będzie nie tylko ładnie i wygodnie ubrana, lecz także będzie szczęśliwa a przecież o to właśnie chodzi.

Leave a Comment