Sukienka na wesele. Czego unikać?

Ślub to niezwykle radosna okazja. Dlatego każda z zaproszonych kobiet che wyglądać na prawdę wyjątkowo… A zatem jak wybrać idealną kreację na wesele? Oto praktyczne wskazówki dla każdej z nas.

Zakazane kolory
Jako goście weselni powinnyśmy stanowczo unikać bieli. To kolor zarezerwowany dla panny młodej. Dlatego też zaproszone kobiety powinny wybrać inne barwy. Jeśli lubisz jasne i kobiece kreacje to możesz zdecydować się na delikatny błękit, kobiecy róż czy subtelną, miętową zieleń. Możliwości jest na prawdę bez liku.

Kolejna niepożądana barwa to czerń. Jest ona co prawda bardzo elegancka i świetnie sprawdza się prawie na każdą okazję. Ale nie tym razem. A to dlatego, że czarny kolor niemal automatycznie kojarzy się z pogrzebem i żałobą. Jeśli mimo to nie wyobrażasz sobie sukienki w innym kolorze, to postaraj się ożywić swoją stylizację jakimiś dodatkami. Dzięki nim nie będzie wyglądała tak poważnie i smutno.

Z fasonem
Równie istotny jest sam krój sukienki. Nie może być zbyt krótka, bo w czasie tańca goście mogliby zobaczyć naszą bieliznę. Natomiast zbyt wycięty dekolt może wyglądać zbyt wyzywająco. Jeśli ślub będzie odbywał się w kościele powinnyśmy pomyśleć o eleganckim szalu czy marynarce, która osłoni nagie ramiona. Okrycie wierzchnie przyda się także w trakcie samego wesela. Na przykład w nocy, kiedy będziemy chciały wyjść na zewnątrz i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Leave a Comment