T-shirt krótka historia

Pierwsze t-shirty pojawiły się w latach 20 XX wieku i były elementem bielizny amerykańskich marynarzy. Najwyraźniej amerykańska armia uznała, że nie wypada żeby dzielne wilki morskie paradowały z nagimi torsami… Z biegiem czasu koszulki z krótkim rękawem zaczęli nosić pozostali panowie, jako strój sportowy. Ale jak to z modą bywa, t-shirt z męskiej szafy przywędrował do damskiej garderoby.

Uniwersalna wygoda

Kobiety pokochały t- shirty, chyba każda z nas ma w swojej szafie przynajmniej kilka sztuk. Co zadecydowało, że koszulki z krótkim rękawem stały się tak popularne? przede wszystkim ich uniwersalność i wygoda. T-shirt możemy nosić praktycznie do wszystkiego. Pasuje do jeansów, ale sprawdzi się też jako dopełnienie biurowego uniformu. W sklepach znajdziemy koszulki wykonane ze zwykłej bawełny, ale i wariacje na ich temat… Na przykład t-shirty wykonane ze szlachetnego jedwabiu.

Wyraź siebie

Kilaka sezonów temu nasze szafy zawojowały t-shirty z różnymi napisami. Czasami wyrażały nasze poglądy na życie, a czasami miały za zadanie rozbawić innych.

Leave a Comment