Wszechstronne sukienki koktajlowe

Sukienka w czasach obecnych jest częścią garderoby kobiecej. Lecz nie zawsze tak było. W dawnych czasach zarówno kobiety, jak i mężczyźni nosili ubiór zbliżony do spódnicy i długiej tuniki. Jednak z biegiem stuleci nastąpił rozwój i nastąpiła zmiana także w kwestii garderoby obydwu płci.

Z jednolitych strojów noszonych przez wszystkich wykształciły się stroje zróżnicowane. Czyli inne dla mężczyzn, a inne dla kobiet. Współcześnie jedną z podstawowych kreacji kobiecej jest sukienka. Sukienki mogą być różne, gdyż służą kobietom na różne okazje.

Jedną z podstawowych wersji jest sukienka koktajlowa. Jest to rodzaj sukienki, która zdobyła popularność po drugiej wojnie światowej. Z wyglądu sukienki koktajlowe są bardzo miłe dla oka i elegancko wyglądające. Sukienka taka jest szykowna, ale mniej wytworna niż suknia balowa. Nie mniej jednak pasuje np. na wesele, przyjęcie okolicznościowe, czy bankiet w zakładzie pracy.

Sukienki koktajlowe są także chętnie ubierane przez panie na różne mniejsze uroczystości i spotkania. Czyli noszone są przez kobiety zawsze w sytuacjach, gdy trzeba wyglądać szykownie. Kreacja ta nie jest suknią wieczorową, lecz sukienką noszona raczej w ciągu dnia. Lecz może być także noszona w porze popołudniowej i wieczorowej. I nic się nie stanie, gdy będzie założona także na bal.

Sukienka koktajlowa jest najczęściej krótka lub najwyżej sięgająca do łydek, ale może również sięgać do ziemi. Jej cechą charakterystyczną jest to, że jest lekka. Sukienki koktajlowe mogą posiadać większy dekolt od tych noszonych do pracy. Mogą również być w wyraziste wzory lub uszyte z błyszczącego materiału.
Mogą być one jednoczęściowe lub dwuczęściowe, czyli występować w połączeniu np. z bolerkiem.

Mała czarna sukienka z np. kolorowym kołnierzykiem, pliską, wszytym paskiem, czyli jakimkolwiek kolorowym elementem przełamującym czerń, także uważana jest za sukienkę koktajlową.
Może być również sukienka koktajlowa typu bombka. Czyli z dopasowaną górą, a od pasa w dół tak się zwężającą, że tworzy bombkę. Tak uszyta sukienka pasuje wyłącznie dla kobiety młodej i szczupłej. Panie z nadwagą lub podeszłe w latach źle wyglądałyby w takiej kreacji.

SONY DSC

Każda kobieta lubi pięknie wyglądać niezależnie od tego ile ma lat. Aby tak było nie może psuć swojego wizerunku źle dobraną kreacją. Warto więc strój dobierać do swojej figury, wieku i oczywiście upodobań. Lecz najważniejsze są te dwa pierwsze założenia. Gdyż źle dobrany strój sprawia, że kobieta wygląda nieelegancko, a nawet śmiesznie.

Leave a Comment