Złota biżuteria – doskonały prezent walentynkowy

Jego ciepły kolor i blask zachwycają od tysięcy lat. Piękno złota ludzie doceniali od zawsze. Złoto jako metal szlachetny, plastyczny, posiadający właściwości zdrowotne szybko znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach życia, jednak swoją popularność zyskał przede wszystkim dzięki swoim walorom estetycznym. Złota biżuteria jest dziś pożądana i chętnie kupowana jako prezent na najróżniejsze okazje.

Złote kolczyki w kształcie serca mogą stać się walentynkowym podarunkiem dla ukochanej.  Obrączka ślubna i zaręczynowy pierścionek muszą być obowiązkowo wykonane z tego właśnie metalu. Złoty wisiorek z grawerem jest coraz chętniej wybierany jako prezent dla osoby ukochanej.

Przy zakupie biżuterii warto zwrócić uwagę na próbę złota, z którego dana rzecz została wykonana. Do wyrobu biżuterii najczęściej używa się złota próby 585 (złoto 14-karatowe) lub 500 (złoto 12-karatowe). Spotyka się także różne odmiany barwne: najpowszechniejsze jest złoto żółte, choć sporą popularnością cieszy się także złoto białe (powstające w wyniku dodania niklu lub srebra) i złoto różowe (z dodatkiem srebra i miedzi).

Istotną sprawą jest również to, że złota biżuteria nie tylko cieszy oko, lecz stanowi formę inwestycji i zabezpieczenia finansowego na przyszłe lata. Jeśli więc zastanawiasz się, co kupić bliskiej osobie na prezent, złota biżuteria będzie doskonałym wyborem!

Leave a Comment